۱۰ مهارت مهم برای اینکه از عضویت در گروه لذت ببریم

عضویت در یک گروه و لذت بردن از این تعامل، هم آسان جلوه می‌کند و هم سخت به نظر می‌رسد؛ اما اگر بخواهید، راهش را بلد باشید و مهارت‌های مهم را یاد بگیرید، به زودی پیشرفت خواهید کرد.

 

مهارت اول: مهارت‌های ارتباطی قوی

یکی از مهم‌ترین مهارت‌هایی که هرکس در هر جایگاهی باید کسب کند، مهارت‌های ارتباطی است. زیرا شامل شخصیت و توانایی ما برای همراهی با دیگران و متقاعد کردن دیگران برای گوش دادن به ایده‌های ماست.

فن بیان قوی امروزه یکی از مهارت‌های بسیار قوی برای انجام کارهای گروهی است، هرچه تکنولوژی بیشتر پیشرفت می‌کند، اتفاقاً نیاز به برقراری ارتباط بیشتر هم می‌شود.

 

مهارت دوم: توانایی همدلی و انتخاب بهترین زمان برای اینکار

همدلی به ما این امکان را می‌دهد که با دیگران روابطی ایجاد کنیم و با گذاشتن خود به جای دیگری، طرز تفکر و بینش افراد را پیش بینی کنیم. همدلی درک احساس و فهم تجربه حسی دیگران با توانایی دید از نگاه آن‌ها و قراردادن خود در جایگاه آن‌ها است.

در نظر داشته باشیم، زمان ابراز همدلی بسیار مهم است.

بهترین زمان برای همدلی هنگامی است که شخص  با چالشی مواجه شده است و ما می‌توانیم برای برون رفتن از این چالش به آن‌ها کمک کنیم.

 

مهارت سوم: مهارت گوش دادن فعال

شنیدن و گوش دادن دو چیز متفاوت هستند. همه افراد توانایی شنیدن دارند.

اما هرکسی مهارت گوش دادن ندارد. در مهارت گوش دادن چنان قدرتی نهفته است که به واسطه آن می‌توان از بسیاری از موانع گذشت، افراد زیادی را در اختیار داشت و ارتباطی عمیق با دیگران برقرار کرد .

 

مهارت چهارم: علاقه خالص به دیگران

اکثر مردم، تفاوت علاقه واقعی با تصنعی را متوجه می‌شوند. بهتر است برای ایجاد تعامل سازنده با دیگران، از پرسیدن سؤالات فلسفی و متفکرانه، پرهیز کنیم و راه‌های ساده‌تری را برای این کار بیابیم.

نام ها، تاریخ‌ها و حوادث مهم زندگی را به خوبی به خاطر بسپاریم…

 

مهارت پنجم: انعطاف پذیری

افرادی که به طور عالی ارتباط برقرار می‌کنند توانایی بالایی برای تغییر دادن شرایط و وضعیت در زمان‌هایی که واقعاً نیاز است، دارند.

انعطاف‌پذیری ضرورتاً مشکلی را برطرف نمی‌کند اما به فرد این توانایی را می‌دهد تا مشکلات را پشت سر بگذارد، لذتی را در زندگی (حتی در شرایط سخت) پیدا کند و عوامل تنش‌زای بعدی را بهتر تحت کنترل درآورد. انعطاف‌پذیری را می‌توانیم با تلاش و کسب مهارت‌هایی در خود افزایش دهیم .

 

مهارت ششم: طناز بودن!

چه کسی از خنده لذت نمی‌برد؟

وقتی با خنده و خوش رویی با مسائل برخورد کنیم، می‌بینیم که مسائل هم ساده‌تر می‌شوند و هم ارتباطات لذت بخش تری را تجربه میکنیم .

 

مهارت هفتم: آگاهی داشتن از مخاطبان

دانستن اینکه چطور، چه زمانی و چه چیزی را باید به دیگران بگوییم، خیلی مهم است.

مساله آگاهی داشتن از مخاطبان پیش‌پاافتاده به نظر می‌رسد، یکی از دلایل اصلی آن این است که مردم دائماً با هم در تماس‌اند.

 

مهارت هشتم: داشتن صداقت در ایجاد اعتماد میان هم گروهی ها ضروری است.

افراد می‌خواهند با کسانی کار کنند که می‌دانند می‌توانند به آن‌ها اعتماد کنند و صداقت اساس هر رابطه‌ای است،

 

مهارت نهم: یادگیری زبان بدن

اهمیت زبان بدن احتمالاً به اندازه کافی مورد تاکید قرار نگرفته است، در حالی که بیشترین سهم از ارتباطات ما را تشکیل می‌دهد.

واقعیت این است که ما همیشه با مردم ارتباط برقرار می‌کنیم، حتی زمانی که صحبت نمی‌کنیم. آگاه بودن از حرکات، بیان‌ها، حالات، صدا و ظاهر، می‌توانند به میزان زیادی به مهارت‌های ما آسیب رسانده یا کمک کنند.

 

مهارت دهم: توانایی حمایت از دیگران و ایجاد انگیزه در آن‌ها

افراد تمایل دارند تا به آنها توجه شود. فارغ از اینکه چه کسی هستند یا تا چه حد انسان موفقی بوده‌اند.

با نشان دادن حمایت به شکل تشویق، می‌توانیم کسی را در مسیر درست قرار دهیم یا آن‌ها را در مسیر درست نگه داریم .

دیدگاه شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت‌های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

۱۰ مهارت مهم برای اینکه از عضویت در گروه لذت ببریم